PROGRAMLAR

Barış Yılmaz'la "İstek Saati" hafta İçi her gün 12:00-15:00 saatleri arasında

Yürekteki duygular kelime olur dökülür dudaklardan,her mısrada aşkı,sevdayı,tutkuyu aslında hayatı anlatır şiirler.Şiirdir sevdanın en güzelini anlatan,şiirdir ayrılığı hüznü en derin kederi anlatan,Şiirdir hayatı mısra mısra işleyen.

Program adı :”Halit'le Duyguların Dünyası

Program türü :Şiir

Program günü :Salı-Perşembe

Program saati :22:00-24:00

Program süresi :120”


Anadolu insanının duygu dünyası türkü tadında bu programda beğeninize sunuluyor…Türkülerin kaynakları, hikayeleri, ustaları, bölge karakterleri, çalgı dünyamız, dilimiz, deyimlerimiz, tarihimiz, , kültürel birikimlerimiz, Köroğlu’ndan Karacaoğlan’a, Aşık Veysel’den Pir Sultan’a deyişler, zeybeğimiz, halayımız, barımız, horonumuz, Sevişlerimiz, dövüşlerimiz, sövüşlerimiz… akademik ve gerçek yönleriyle Hepsi “Anadolu’dan Yankılar” ’da… “Anadolu’dan Yankılar” Abdullah GÜNDÜZ ve Cemile YÜCEL’ in sunumuyla her Cuma saat 20:0da sizlerle.

Program adı :”ANADOLUDAN YANKILAR”
Program türü :araştırma-söyleşi
Program günü :Cuma
Program saati :20:00
Program süresi :60”
Sunum :Abdullah GÜNDÜZ ve Cemile YÜCEL

Çocuk felci aşısı sadece Üç Damladır. Üç küçük Damla! bu aşı insanları hayatları boyunca etkilenecekleri bir engellilik durumuna karşı korumaya yetiyor...Çocuk felci aşısına çok küçük yaşlarda "Üç Damla Mutluluk"  adını verdim. Yıllar sonra bir radyo programı olarak hayata geçirebileceğimi düşünmeden, hesapsız ve plansızca... "Üç Damla Mutluluk" dedim... "Üç Damla Mutluluğun" üzerine planlar kuracak yaşta değildim. Ama küçük bir rampa yaptırılmadığı için çok sevdiğim okulumdan alındığımda, hayallerime örülen duvarların arkasında, yaşanmamışlığına çığlık çığlığa ağlayan çocukluğumu görmek için büyük olmama gerek yoktu ..."Üç Damla Mutluluk" radyo programı olarak sesleniyor, çok yakında kitap olarak  dillenecek, bakalım sevenlerimin destekleriyle ilerleyen zamanlarda kim bilir belkide ?

Program adı :”ÜÇ DAMLA MUTLULUK”
Program türü :sosyal sorumluluk-eğitim
Program günü :Cumartesi-Pazar
Program saati :15:00
Program süresi :60”
Sunum : Vahide ÇAKIR

Yürekteki duygular, sazın tellerinde sözün özünde birleşir türkülerde. Hayatı anlatır türküler acısıyla, tatlısıyla, coşkusuyla, neşesiyle… Türkülerin coşkusunu, yaşamak, yaşatmak bizim amacımız…

Türkülerle yüzünüzü gülümsetmek, gününüzü güzelleştirmek bizim amacımız…  “N. Ebru Dikiciler ile "Sabah Kahvesi”, yeni günü neşeli, enerjik karşılamanın tek yolu… Edirne’den Ardahan’a kadar, her yöreden, her gönülden türkülerle dopdolu…

Güler yüzle, dostlukla, sohbetle dopdolu… Evlerinizde, iş yerlerinizde, seyahat halinde araçlarınızda “N. Ebru Dikiciler ile "Sabah Kahvesi" bir ses, bir soluk kadar size yakınız. Haydi, katılın bize! Hayatın koşuşturmasından uzak, türkülerin coşkusuyla dolu dolu zamanı paylaşmak için 107.1 Radyo Avrasya Türk’te buluşalım.

Her biri hafızalarda ayrı bir renk olarak yer eden unutulmaz sesler,unutulmaz eserler Gönül Nağmelerinde,Gönül Nağmeleri  hafta içi her gün 24:00'da,Hafta sonları 17:00'da

Her duyduğumuzda dalar gideriz en güzel hatıralara, kimi çocukluğunu kimi gençliğini hatırlar onlarla, dinledikçe dinleyesi gelir insanın eski ama eskimeyen o sesleri..Eskimeyen Sesler Cumartesi ve Pazar günleri saat 24:00'da..

Hafta içi her gün 17:00'da sizin için belirledeğimiz bir sanatçımızın 5 türküsünün dinlemek istemez misiniz..


Program adı :Pervane
Program türü :müzik-söyleşi
Program günü :Salı-Perşembe
Program saati 17:00
Program süresi :120”
Sunum :Üstün ALPAY