Ahmet İhvani-Perde

Modern Zamanların Mistik Ozanı;

Hem ülkemizde hem de uluslararası alanda karakteristik tarzıyla tanınan Ahmet İhvani’nin “Perde” isimli albümü dinleyici ile bulusuyor. İlk iki albümünden sonra adından sıkça söz ettiren İhvani, yoğun bir hazırlık ve çalışma sürecinden sonra Perde’de her biri dinleyicide ayrı bir iz bırakan on iki esere yer vermiş.

Eserleri dinlerken 14. yüzyıl sairlerinden Seyyid Nesimi, 16. yüzyıl şair ve ozanlarından Şah Hatayi ve Pir Sultan Abdal, Gevheri’den Meluli’ye ve nihayet İhvani’ye varan bir yolda gerçekleşen buluşmalara tanıklık ediyoruz. 

İhvani, bundan evvel yaptığı iki albümde de olduğu gibi kendi söz ve bestelerini şairane üslubunu bozmadan seslendirmiş. Perde’de  Ahmet Aslan, Zeynep Bakşi Karatağ, Ali Rıza Albayrak ve Hüseyin Albayrak gibi kıymetli sanatçıların eşlik ettiği düetler bilhassa dikkat çekiyor.Bu albümle birlikte sanat hayatı için yeni bir dönem açtığını söyleyen İhvani, Perde’nin bu aşamada albümün adı ile beraber sembolü de olduğunu ifade ediyor.

Albümün oluşumuna katkı sağlayan Ömer Avcı, Levent Güneş ve Anton Apostolov ve Iİan, Hindistan, Meksika ve Türkiye’den usta enstrumanistlerin katkıları Perde’nin uzun yıllar hatırlanacak benzersiz eserlerin arasına girmesini sağlayacak.

Albümdeki Eserler

1- Vahdet kaynağından dolu içenler

2- Sendedir

3- Dost dost diye hayaline yeldiğim

4- Devâ

5- Böyle ikrar ilen feat. zeynep baki karata

6- Dilber

7- Benim pirim feat. ali rıza & hüseyin albayrak

8- Bir yanardağ fışkırması feat. ahmet aslan 

9- Ne kaçarsın benden

10- Değme felek ( 40’ıncı yaş )

11- Ne çare çekmeli

12- Nazar eyle

Bunları da sevebilirsiniz